Jak grać w zakłady bukmacherskie

Jak grać w zakłady bukmacherskie? To proste! Wybierasz mecz i wskazujesz wynik i podajesz kwotę …

Chyba każdy kibic, który oglądał jakieś duże wydarzenie sportowe – nieważne czy „na żywo”, czy w telewizji, zwrócił uwagę na prezentowane przy tej okazji reklamy. Nazwy sponsorów można znaleźć praktycznie wszędzie: na banerach, telebimach, ubraniach sportowców.

Na pewno widzieliście wśród tych reklam loga przedsiębiorstw bukmacherskich. Bez wątpienia słyszeliście także o możliwości zarobienia pokaźnych pieniędzy, wygrywając oferowane przez nie zakłady bukmacherskie. Przypływ gotówki połączony z radością wynikającej ze zwycięstwa ulubionych sportowców brzmi zachęcająco, prawda? Jeśli ten krótki wstęp Was przekonał, przeczytajcie poniższy artykuł, by dowiedzieć się jak grać w zakłady bukmacherskie.

Gramy w zakłady bukmacherskie?

Przede wszystkim należy sobie przypomnieć, na czym polega obstawianie zakładów u bukmachera. Reguły są bardzo proste: kibic obstawia wynik wybranych zawodów. Dokonując tej czynności, wnosi opłatę. Co jest bardzo ważne, sam może ustalić jej wysokość. Jeśli gracz przegra zakład, traci tylko wpłaconą sumę pieniędzy. Jeśli wygra, otrzymuje z powrotem swoje środki, które są przemnożone przez wartość mnożnika przypisanego każdemu scenariuszowi.

betfan-bonus-na-start

W celu objaśnienia przytoczonych powyżej reguł warto zastosować prosty przykład. Załóżmy, że wpłacasz 10 zł na poczet zakładu dot. meczu Barcelona-Liverpool. Mnożnik odpowiadający zwycięstwu Barcelony wynosi 1,45 a w przypadku triumfu Liverpoolu – 3,45. Oznacza to, iż jeśli obstawisz zwycięstwo Barcelony i będziesz miał rację, otrzymasz 14,50 zł. Jeżeli postawisz na Liverpoool i ta drużyna wygra, na Twoje konto spłynie 34,50 zł. Jeśli źle wytypujesz wynik meczu, tracisz tylko 10 zł.

Wysokość mnożników może ulegać zmianie. Jest kilka ogólnych zasad, co do ustalania ich wartości:

 1. Im mniejsze prawdopodobieństwo zajścia danego scenariusza, tym wyższa wartość mnożnika.
 2. Szczegółowe aspekty widowiska mają przypisane większe mnożniki (np. dokładny wynik spotkania, wysokość osiągniętych wyników, liczba kartek wystawionych w meczu piłki nożnej, moment strzelenia gola).

Warto zatrzymać się na chwilę przy drugim punkcie. Na jego podstawie dowiadujemy się, że można zwielokrotnić swoją wygraną, obstawiając konkretne statystyki sportowe danego widowiska. Dla płynności dalszych rozważań przyjmijmy, że typujemy wygraną Liverpoolu we wspomnianym wcześniej spotkaniu.

Zagraj na SUPERBET.PL
Cashback 500 zł + 50 zł na start (proste warunki)

 

Oprócz jego wygranej obstawmy, że w spotkanie skończy się wynikiem 3-1, dwa gole padną w pierwszej połowie, a do tego arbiter pokaże dwie żółte kartki. Zatwierdzając te wybory, w rzeczywistości bierzemy udział w czterech zakładach w ramach jednego, dla którego poświęciliśmy 10 zł. Przyjmijmy, że mnożniki dla podanych scenariuszy wyglądają następująco:

 • wygrana Liverpoolu – 3,45
 • wyniku meczu 3-1 – 5,3
 • dwa gole w pierwszej połowie – 7,8
 • dwie żółte kartki – 10

Załóżmy teraz, że wszystkie przewidziane przez nas możliwości sprawdziły się. Oto jak będzie prezentować ostateczny bilans naszej wygranej:

10 zł*3,45*5,3*7,8*10=14 262, 30 zł

Musimy pamiętać, że od każdej wygranej powyżej 2280 zł należy odliczyć podatek w wysokości 10%. Kwota netto naszej wygranej będzie zatem wynosić:

14 262,30 zł*(100%-10%)=14 262,30 zł*90%=12836,07 zł

Pieniądze na wyciągnięcie ręki

Wysokość wygranej robi wrażenie prawda? A pamiętajmy o tym, że w razie przegranej tracimy tylko 10 złotych! Dla takiego zarobku chyba warto zaryzykować! Oczywiście możemy obstawiać wynik kilku spotkań równocześnie. A jest w czym wybierać… bukmacherzy prowadzą zakłady dotyczące chyba każdego z bardziej znanych sportów, do najważniejszych należą:

 • piłka nożna
 • siatkówka
 • koszykówka
 • lekkoatletyka
 • skoki narciarskie
 • Formuła 1.

Aby grać, nie musimy się skupiać tylko na najważniejszych rozgrywkach międzynarodowych. Zakłady bukmacherskie obejmują także krajowe szczeble rozgrywek: od mistrzostw danego państwa, po starcia regionalne. Możliwości jest nieskończenie wiele, a co za tym idzie – szans na zwycięstwo nieustannie przybywa! Każdy bukmacher sam ustala zakłady i przypisuje im stawki. Jeśli chcecie skorzystać z jego usług, udajcie się do firmowego salonu lub odwiedźcie odpowiednią witrynę internetową. Skoro już wiesz jak grać w zakłady bukmacherskie, spróbuj swoich sił w świecie wielkiego sportu!

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET BETFAN STS
210zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
600zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
29zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 8/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe czasowe -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 2000 zł do 3000 zł do 1000 zł do 1200 zł